Kindel viis, kuidas oma masin vussi keerata

Luba oma masinat kruttima keegi, kes väidab, et oskab kõike seadistada, kuid reaalselt pole Sinu masinatüüpi kunagi näinud, veelvähem sellist kasutanud
See eelnev arusaadavalt oli siis irooniline märkus.
Igatahes kui soovid et su masin korralikult ja hästi oma tööd teeks, ning kaua teeniks, siis mitte mingil juhul ära lase selle kallale inimest, kes vastavaid oskusi ei oma.
Üks praktiline näide jutu juurde - pildil on näidatud ühe overloki noa üles ja alla keeramine, ehk aktiveerimine ja deaktiveerimine. See pilt on pärit kasutusjuhendist, millelt on selgesti näha, kuidas seda tegema peab - tõmbad lihtsalt veidi väljapoole ja keerad noa alla või üles. 
Mis oli aga reaalselt ühe niisuguse masinaga tehtud, kui see minu juurde jõudis konsultatsiooniks, probleemiga, et see ei õmble enam korralikult ja ei lõika kangast üldse.
(Miks meie juurde poodi - nimelt tõepoolest soovitame igasuguse probleemi puhul, kui on meilt ostetud masin, esmalt ühendust võtta või tuua masin näitamiseks, et seejärel juba otsustada, mis edasi teha - suunata hooldusesse või peale reguleerimist koju õmblusprojektide juurde tagasi) 
Masina olevat aidanud ära "seadistada" keegi, kes väitis, et on ennegi sellega kokku puutunud. Tavapärase noa üles keeramise asemel oli siis nuga masina küljest lahti kruvitud ja üles keeratud niiviisi, et lihtsalt teistpidi külge tagasi kruvitud masinale - jah see oli nüüd üleval küll, aga täiesti vale koha peal, vales asendis. Loomulikult ei saanud sedaviisi masin kangast lõigata. 
Pisiasju oli vaja muuta veel, nagu niidistus haarajal ja tavaõmbluse/rullpalistuse säte - aga nood sätted vähemalt ei riku masinat.
Ehk siis selle asemel, et juhendile pilk visata, või tänapäeval on neil ka videojuhendid - sealt korraks vaadata, minna keerulisemat teed, katse-eksitus meetodi teed. 
Neid näiteid leiaks tegelikult veel.
Siinkohal on kohane vist ära märkida ka teine tänapäeval levinud info otsimise viis - nimelt mitmesugused online grupid. Püstitad oma probleemi ja lahendusi pakutakse sulle kiiresti seinast seina - kahjuks väga tihti täiesti ebaefektiivseid või isegi selliseid, mis masina ära võivad rikkuda. Kui hästi läheb on seas ka pädevamaid kasutajaid, ning läheb õnneks, kuid oht valeinformatsiooni saada on suur.
Mida siis teha, kui masinaga on probleem?
Kõigepealt loomulikult kontrolli kõik niiöeöda nullist alates üle, et midagi lihtsat pole tähelepanuta jäänud, puhasta oma masin, tee nullist alates uus niidistus ja seadistus, vaheta nõel või nõelad. Kontrolli kasutusjuhendist, kas teed kõike õigesti. Kui see ei aita, võta äsja soetatud masina puhul ühendust müüjaga, teinekord on vaid üks kõrvaltvaataja pilk vajalik, märkamaks midagi, mis endal lihtsalt kahe silma vahele jäänud. Vanema masina puhul pöördu sellisesse töökotta, hooldusfirmasse, kes sinu kaubamärgi masinatest rohkem teab, lihtsamate mudelite puhul pole see muidugi nii oluline, peaasi, et mehaanik on pädev. Kindlasti on õppinud ja praktiseeriv mehaanik pädevam kui "naabri Maali". Mõnusat õmblemist!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kas suurepärane reklaamtekst saab olla tõsi?

Järgmine

Kuidas kududa väga soe ja pehme peapael?

Jaga seda artiklit