Madeira maailmakuulsad niidid - veidi ajaloost

Kvaliteetsete niitide tootja Madeira Garne - juhtiv kvaliteetniitide tootja, parima valikuga kodutarbijale ja eriti nõudlikule kliendile 
Tähtsaim aastaarvudes:
1919 asutati Saksamaal, Freiburgis ettevõte, mille nimeks sai "Burkhardt & Schmidt Garnfabrik".
1920 aastatel toodeti puuvillaseid õmblusniite
1950 aastatel lisandusid tootmisesse puuvillased tikkimisniidid
1960 aastatel alustati ka viskoosniitide tootmist
1970 aastatel kasvas ettevõtte kompentents tikkimisniitide vallas ja laienes tikkimisniitide valik
1980 aastatel saavutati oluliselt laialdasem tuntus maailmas
1987 sai loodud lisaks ettevõte, mille nimeks  "Madeira Garne"
2003 tuli tootja välja Aerofil niidisarjaga - mis on taskukohane ja suurepärase kvaliteediga õmblusniit
2006 alustati premium sarja kvaliteettugikangastega tikkimiseks ja käsitööks. 

Madeira on pereettevõte, tänaseks ettevõtete rühm, mille peakorter ja tootmine asuvad Saksamaal Freiburgis. Ettevõte asutati 1919. aastal nimega "Burkhardt & Schmidt Garnfabrik". Peakorter ja tootmine asuvad endiselt Freiburgis. 

Algselt tootis ettevõte Burkhardt & Schmidt vaid puuvillaseid õmblusniite. Hiljem hakkas ettevõte tootma ka puuvillaseid tikandiniite. 1960 aastate lõpus tekkis ettevõtte asutaja pojal Rudi Schmidtil idee arendada välja viskoosist masintikkimisniit. Tema visiooniks oli kujundada selline niit masintikandiks, mis annaks edasi viskoosi imelist läiget ja sära. Selleks tuli välja töötada päris uut tüüpi niit, kuna viskoosi kasutati tol ajal ainult väga eksklusiivsete kangaste tootmiseks. Ettevõte jätkas viskoosniidi tootmise tehnoloogiate uurimist ja arendamist, kuna see tooraine osutus ideaalseks masintikandi jaoks. Tänaseni pole olemas teist tikandiniiti, mis oleks võrreldav läike ja pehmuse poolest. Ettevõte täiustas oma viskoosist masintikandiniiti kuni see oli perfektne ja nimetas selle "Madeira No.40". Madeira oli esimene ettevõte maailmas, mis tõi edukalt turule kõrgekvaliteedilise tikandiniidi, mis oli valmistatud 100% puhtast viskoosist kommertstikandi tööstuse jaoks. 

1975. aastal muutis "Burkhardt & Schmidt Garnfabrik" oma nime, uueks nimeks sai "Madeira Garnfabrik", sest masintikandiniit "Madeira No.40" oli selleks ajaks saanud maailmakuulsaks. Nimi iseenesest tuleneb Portugali saarest Madeirast, mis on tuntud oma kuulsate tikandite poolest. Varem eksporditi just sellelt saarelt pärit tikanditega kunstiteoseid idamaistele ja Euroopa kuninglikele dünastiatele.

Ettevõte on siiani pereettevõte, juba kolmas põlvkond. Kaksikvennad Michael ja Ulrich Schmidt juhivad ettevõtet tänaseni. Nad muutsid Madeira globaalseks firmaks ja väga tuntud tegijaks, mis on mitme tütarettevõttega esindatud üle maailma.

Madeira arendas välja veel täiesti uue tootesarja "Neon", esimese polüestertikandiniidi, millega saab teha neoonmärgistusega tooteid, näiteks ohutusjopedel. Hiljem laiendati "Neoni" värvivalikut ja niit nimetati ümber "Polyneoniks" - polüestertikkimisniit, mis sobib suurt kasutust saavatele tekstiilidele ja rõivastele, mis saavad sagedast pesu. 

Madeira on turule toonud palju uusi tooteid ja nad tõusid 80ndatel juhtivaks kvaliteetsete tikandi- ja eriefekti niitide tootjaks, täiendades turgu erinevate tikkimisniitidega nagu "Metallic 40" või "Supertwist" - Haute Couture'i sädelevad niidid.

Sellel ajal moderniseerisid Schmidt'i vennad tehast ja tootmist järjepidevalt, laiendasid ja arendasid Freiburgis asuvat tootmist. Tänaseks on Madeira üks maailma kaasaegsemaid ja tõhusamaid niidi tootmise ettevõtteid ning Saksamaal asub üks kaasaegsemaid ja jätkusuutlikumaid niidi värvimisjaamu. 

1987 aastal asutasid Schmidt'i vennad ettevõtte "Madeira Garne". Olemasoleva ettevõtte kõrvale loodi uus tootmiskoht Freiburgis. Alates sellest hetkest keritakse need maailmakuulsad niidid väikestesse rullidesse ka eraklintide jaoks. Uued rullid sobivad kasutamiseks igasuguste kodumasinatega.

Nüüd ilmus ettevõtte logole juurde värviline liblikas. See sümboliseerib Madeira turundusfilosoofiat, mis paneb oma tähelepanu keskmesse kliendi. Nagu liblikas muutub hallist nukust imeliselt värviliseks, loovad tikkijad ja õmblejad lihtsast niidirullist värvilisi ja elavaid meistriteoseid.

Tootevalikut on pidevalt laiendatud, et rahuldada uute turgude vajadusi. Alates 2003. aastast on Madeira turul revolutsiooni teinud universaalse õmblusniidiga "Aerofil". Esmaklassilise kvaliteediga õmblusniit, mis on taskukohase hinnaga. 

"Premium" tikandi tugikangaste turuletoomine 2006. aastal oli veel üks tähtis verstapost. Madeira oli üldse esimene ettevõte, mis pakkus tugikangaid ja alusmaterjale selgelt ja lihtsalt organiseeritult jaekaubanduses, selgitades iga toote kasutamist ka illustratsioonide abil. See õpetab ja aitab teha tarbijal valikut. 

Uued arendused on täiendanud efekt ja spetsiaalniitide muljetavaldavat valikut, näiteks "Frosted Matt", niit, millega saab täiesti mati pinnaga masintikandi. "Lana 12", see on niit, mis näeb välja nagu karusnahk (kui tikkida loomi ja tikandit spetsiaalse harjaga töödelda), samuti saab sellega tikkida tikandeid, mis näevad välja nagu käsitöö! "GoldenSilver" - see on eksklusiivne niit puhta hõbeda kattega! 

Täna on Madeira Grupp pereettevõte, mis on globaalsel turul oluline tegija, ettevõttes töötab üle maailma 400 inimest ja see omab mitmeid tütarettevõtteid Euroopas, Ameerika Ühendriikides ja Aasias. 

Rohkem loe soovi korral originaalpostitusest: https://garne.madeira.de/1/company/history/

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Husqvarna VIKING on valikusse lisanud uued õmblusmasinad

Järgmine

Kas õmblusmasina ost on keskkonnasõbralik tegu?

Jaga seda artiklit