Käärid - igav ja informatiivne tekst, aga kasulik teada :)

Mida imet oleks meil vaja teada kääride kohta? Igas majapidamises laialt levinud, päris ammune leiutis pealekauba.
Üht-teist võiks tegelikult teada küll.
Näiteks seda, miks käsitöötegija/õmbleja sulle mõrvarlikult kurja pilgu saadab, kui üritad tema kääre laenata, et natuke paberit lõikuda, või mõnd kleeplindiga karpi avada. 
Eks ikka seepärast, et kangakäärid on ainult kanga lõikamiseks ja majapidamiskäärid, paberi, meisterduse jms. jaoks on mõistlik soetada eraldi. Ehk siis kangakäärid on ainult kangakäärid ja õmblejale pühad! Kõik, kes on proovinud neid kunagi krõpsupaki avamiseks laenata, need teavad, millega riskivad :)
Aga nüüd see igav ja informatiivne tekst, nagu lubatud.
Kvaliteetsed käärid pole kõige odavamad, seega tasub neid hästi hoida. Muidugi kui arvestada seda, kui palju aastaid korralikud käärid vastu peavad, siis tuleb ikka mõistlikum soetada kohe väga korralikud, mitte iga aasta uusi odavaid.
*Hoia oma kääre, et need maha ei kukuks
*Hoia neid kuiva ja puhtana!
*Puhasta regulaarselt - kangatolmu kipub lõikamisel kogunema
*Õlita kääride liitekohta/kruvi - mõistlik teha peale puhastust ja ära õliga liialda
*Teritust las teeb spetsialist, ära kasuta koduseid kööginugade teritajaid vms. nippe (kusjuures kvaliteetsed kangakäärid Kretzer näiteks püsivad äärmiselt kaua teravad!)
Aga soovitused?
Kogemustele ja proovimistele tuginedes (20a) julgen soovitada - Kretzer Finny! 
Pikaaegsete kogemustega tootja, juba 1923.a. sõnastasid Johann Kretzer ja tema kaks poega Ernst ja Hans Kretzer oma missiooniks toota parimaid, õigeid kääre, igaks otstarbeks. 1925.a. jõuti firma asutamiseni. Tänaseks ongi valikus lisaks suurepärastele kangakääridele veel juuksurikääride sari, majapidamiskäärid jne.
Oluline maamärk on aasta 1969 - just siis pandi alus Finny tootesarjale - need olid roostevabast terasest käärid, millel kasutati plastikust käepidemeid. 
Muide 1999.a. võitis  Finny Alpha kääride sari ka disainiauhinna. Täna on tootja ülemaailmselt suurim, tootes 1,3 miljonit kääripaari aastas (tootevalikus on 750 erinevat mudelit/toodet) 
Käsitööpoele kohaselt leiate meie poest eelkõige kangakäärid, tikkimiskäärid, niidinäpitsad ja muud käsitööd ja õmblemist puudutavad tooted.
Kretzer Finny käärid,  kogenud kasutajale ja loomulikult ka alustajale, sest töövahendid võiks kohe korralikud olla.
*Toodetud Saksamaal - ühtlane, korralik kvaliteedi tase on tagatud
*Dura-Steel - terasest!
*Perfect Grip - käepidemed on mugavad! Sobivad nii parema, kui vasakukäelistele. Üks osa on mugavalt lai, saad käärid palju paremini kätte võtta ja käsi ei väsi nii, nagu "ühe sõrme" käepidemega. Käepidemed pole odavast, libedast plastikust - need on katsudes kummitaolisest, kuid tugevast materjalist, mis ei ole libe, kääre on meeldiv ja mugav käes hoida.  
*Botec Cut - eriline teritus, käärid püsivad kaua teravad ja lõikavad õige nurga alt
*korralik polt/kruvi kinnis - erinevalt soodsatest kokku needitud kääridest võimaldab kruvi/polt kinnitus vajadusel kääre ka reguleerida.  
Valikus on väikseid tikkimiskääre, pöidlakääre, harutamiseks ja kanga lõikamiseks. On erineva pikkuse ja paksusega terad - kergemad, lühemad on suurepärased niiöelda käes lõikamiseks, raskemad ja pikemad on asendamatud juurdelõikuslaual. Tootevalikus on ka eriti paksude/raskete materjalide lõikuseks kääre. Olemas on teravatipulisi, harutuseks, tikkimiseks ja klassikalised kangakäärid, tömbi, ümara otsaga käärid.
Kui Sa ei tea, milliseid valida, siis räägi milleks põhiliselt kääre vajad ja leiame selle õige paari. Poes muidugi saab raskust, suurust jm. ise võrrelda, online tellimusel küsi julgelt lisainfot!
Kretzer Scheren GmbH
Materjalidefekti vastu - kääride otstarbekohasel kasutamisel ja õigel hoidmisel on 30a garantii

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Proovida joogatrenni, ekstreemset kehaväänamist või soetada siiski reguleeritav mannekeen?

Järgmine

Kokkuvõtlik ülevaade tikkimise tugikangastest

Jaga seda artiklit