Proovida joogatrenni, ekstreemset kehaväänamist või soetada siiski mannekeen?

Kõik, kes kasvõi korra on pidanud endale õmmeldes eset omale selga proovima ja sealjuures mõnd sissevõtukohta nööpnõeltega märkima on kindlasti ära proovinud ekstreemse kehaväänamise, kahe peegli kasutuse ja kindlasti veel palju muid nippe - peale humoorika vaatepildi peeglis see siiski erilist tulu ei too...
On täiesti võimatu panna endale poolvalmis kleit selga ja seejärel seljal sissevõtu volte õigesse kohta märkida. Painuta kuidas tahad, harjuta rohkem joogat või tee igal hommikul venitusharjutusi - lihtsalt ei ole võmalik! Liigutades ennast liigub ka õige koht, proovides nõela märkeks kanga sees kasutada saad aru, kui keeruline on peegelpildi ja tegeliku koordinatsiooni kokku viimine. Mismoodi märkida seeliku aluäärt sirgeks, kui märkima kummardudes on kõik kohe valesti :)
Ühesõnaga üsna lootusetu üritus. Kui on mõni õmblushuviline sõbranna või pereliige omast käest võtta - siis on Sul kõvasti vedanud, kui aga enamasti õmbled üksinda ja omale...
Õnneks on tänasel päeval mugav lahendus olemas. Reguleeritava suurusega mannekeen!
See on asendamatu abivahend, kusjuures valik on nii lai, et ka väikese eelarvega õmblushuviline leiab omale sobiva. 
Laias laastus on valikus neli suurust, XS (P), S-M (A), M-L (B) ja XL (C) - ehk kõik mõõdud on küll reguleeritavad, kuid päris XS mõõdust nr.34 kuni XL nr.54 siiski teha ei saa. 
Kõige levinumad on suurused A (36-42) ja B (42-48) - ehk siis ühte mannekeeni saad muuta (A) näiteks 36 numbrist kuni 42 numbrini.
Kusjuures proovi valida isiklikuks tarbeks endale kõige lähedasem mõõt - kui kannad rõivaid suurusega 42, siis soeta omale pigem B mõõt (42-48), mitte A. Miks? Mida rohkem koos on mannekeeni paneelid, seda mugavam on seal peal asju passitada, ei ole suuri vahesid paneelide vahel. Kui keerad A mõõdu 42 peale, on iga paneeli vahel üsna suur tühik, kui kasutad B mõõtu, siis nr.42 puhul on kõik paneelid üksteise kõrval. Mudelite lõikes võivad mõõdud cm järgi natukene erineda, seda vaata juba mudeli kirjeldusest.
Kuidas siis reguleeritav mannekeen abiks on? Seda on väga lihtne kasutada - kõikidel mudelitel on vähemalt kolme põhimõõdu jaoks reguleerimisnupud - rinnaümbermõõt, vööümbermõõt ja puusaümbermõõt. Nupud on jaotatud enamasti nelja ossa, et reguleerides keera kõiki nelja (ees, taga kummagi külje peal) ühtlaselt, mitte vaid üht. Olenevalt mudelist võib nupul olla kirjas ka suurusnumber, kuid kontrolli vajalik mõõt siiski mõõdulindiga üle, saad keerata mannekeeni sentimeetri järgi parajaks. Mõnel mudelil on ümarad reguleerimisnupud, teistel piklikud reguleerimisrattad - mida eelistada, on maitse asi - suurust muuta saab ikka sama põhimõttega.
Paljudel (tegelikult juba enamikel) mudelitel saab reguleerida ka piha pikkust, ehk seljaosa pikkust - väga kasulik, arvestades kui erineva kehaehitusega me kõik oleme. Siin tuleb nüüd mannekeenide hinnavahe välja - soodsamatel käib see reguleerimine mannekeeni seest, kallimatel (Olivia) saab piha pikkust muuta kaelal oleva nupu abil. Ps. Ka kaela ümbermõõt on valdavalt reguleeritav!
Järgmine asi, mida tähele panna on see, kas Sa vajad ka pükste proovimiseks võimalust. Kui muidu on mannekeeni tugijalg täpselt keskel, siis "legform", ehk pükste proovimise võimalusega saab selle tugijala panna ainult ühele poole.
Hästi mugav abivahend on aluääre märkija - see on kaasas praktiliselt kõigil mudelitel, saad ringiratast seda keerata ja järjest õige kõrguse peale serva märkida.
Veel on võimalik muuta ka mannekeeni üldpikkust, kui kõrgel maast õlad/kael on.
Välimuselt jääb silma veel kindlasti tugijalg, mis on erinev mudelite lõikes - mõnel mudelil on see nelja haruline plastik, mõnel metallpulkadega, mõnel on raskem puitjalg ja kui on vaja mannekeeni rohkem liigutada eri kohtadele, tasub vaadata ehk ratastel mudelit. 
Selles osas on meil pakutavad mannekeenid sarnased, et paneelid kehaosal on neil tugevast plastikust, ning need on omakorda kaetud pealt pehme kihiga, kus on katteks peal kangas - on võimalik ka nööpnõelu kasutada, kuid mitte muidugi otse, sest pehme kangakiht ei ole ülemäära paks.
Kui nüüd rääkida tagasisidest, mis meile on klientidelt laekunud on valdavalt jutt üks - kuidas ma siiani küll ilma hakkama sain! 
Reguleeritav mannekeen on tõesti asendamatu - "parim sõbranna" Sinu õmblustoas, kui vähegi endale õmbled. Sama hästi teenib see ka väiksemates õmblussalongides ja ateljeedes.
Käsitöölistele, kes heegeldavad või koovad kampsuneid, kleite jms. on see samuti üks super hea abiline - venitamaks vormi oma valmistööd või passitamaks mõõtu poolel tegemisel. 
Näiteks pildil olev Singer Red mannekeen on A mõõtu ja selle saab soetada ümaralt 150 eurose eelarvega - pole üldse paha! Ahjaa - joogatrenni ja venitusharjutusi võid loomulikult edasi teha ka siis, kui uus õmblusabiline kodus on :)

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Uus Singer overlok, ääristusmasin

Järgmine

Käärid - igav ja informatiivne tekst, aga kasulik teada :)

Jaga seda artiklit