Proovida joogatrenni, ekstreemset kehaväänamist või soetada siiski reguleeritav mannekeen?

Kõik, kes kasvõi korra on pidanud endale õmmeldes eset omale selga proovima ja sealjuures mõnd sissevõtukohta nööpnõeltega märkima on kindlasti ära katsetanud ekstreemse kehaväänamise, kahe peegli kasutuse ja kindlasti veel palju muid nippe - peale humoorika vaatepildi peeglis see siiski erilist tulu ei too...
On täiesti võimatu panna endale poolvalmis kleit selga ja seejärel seljal sissevõtu volte õigesse kohta märkida. Painuta kuidas tahad, harjuta rohkem joogat või tee igal hommikul venitusharjutusi - lihtsalt ei ole võmalik! Liigutades ennast liigub ka õige koht, proovides nõela märkeks kanga sees kasutada saad aru, kui keeruline on peegelpildi ja tegeliku koordinatsiooni kokku viimine. Mismoodi märkida seeliku aluäärt sirgeks, kui märkima kummardudes on kõik kohe valesti :)
Ühesõnaga üsna lootusetu üritus. Kui on mõni õmblushuviline sõbranna või pereliige omast käest võtta - siis on Sul kõvasti vedanud, kui aga enamasti õmbled üksinda ja omale...
Õnneks on tänasel päeval mugav lahendus olemas. Reguleeritava suurusega mannekeen!
See rätsepamannekeen või õmblusmannekeen või tellitava suurusega mannekeen 8kuidas keegi kutsub, heal lapsel mitu nime) on asendamatu abivahend, kusjuures valik on reguleeritavatel mannekeenidel nii lai, et ka üsna väikese eelarvega õmblushuviline leiab omale sobiva õmblusmannekeeni. 
Laias laastus on reguleeritavate mannekeenide valikus neli suurust, XS (P), S-M (A), M-L (B) ja XL (C) - ehk kõik mõõdud on küll reguleeritavad, kuid päris XS mõõdust nr.34 kuni XL nr.54 siiski teha ei saa. 
Kõige levinumad rätsepamannekeenide suurused on A (36-42) ja B (42-48) - ehk siis ühte mannekeeni saad muuta (A) näiteks 36 numbrist kuni 42 numbrini.
Kusjuures proovi valida isiklikuks tarbeks endale kõige lähedasem õmblusmannekeeni mõõt - kui kannad rõivaid suurusega 42, siis soeta omale pigem B mõõtu rätsepamannekeen (42-48), mitte A.
Miks? Mida rohkem koos on tellitava suurusega mannekeeni paneelid, seda mugavam on seal peal asju passitada, ei ole suuri vahesid paneelide vahel. Kui keerad A rätsepamannekeeni mõõdu 42 peale, on iga paneeli vahel üsna suur tühik, kui kasutad B mõõtu, siis nr.42 puhul on kõik paneelid üksteise kõrval.
Mudelite lõikes võivad õmblusmannekeenide mõõdud cm järgi natukene erineda, seda vaata juba mudeli täpsemast kirjeldusest.
Kuidas siis reguleeritav mannekeen sulle abiks on? Seda on väga lihtne kasutada - kõikidel õmblusmannekeenide mudelitel on vähemalt kolme põhimõõdu jaoks reguleerimisnupud - rinnaümbermõõt, vööümbermõõt ja puusaümbermõõt.
Reguleeritavate mannekeenide nupud on jaotatud enamasti nelja ossa, et reguleerides keera kõiki nelja nuppu (ees, taga kummagi külje peal) ühtlaselt, mitte vaid üht.
Olenevalt rätsepamannekeeni mudelist võib nupul olla kirjas ka suurusnumber, kuid kontrolli vajalik mõõt siiski mõõdulindiga üle, saad keerata oma muudetava suurusega mannekeeni sentimeetri järgi parajaks. Mõnel rätsepamannekeeni mudelil on ümarad reguleerimisnupud, teistel piklikud reguleerimisrattad - mida eelistada, on juba maitse asi - suurust muuta saab ikka sama põhimõttega.
Paljudel (tegelikult juba enamikel) õmblusmannekeenide mudelitel saab reguleerida ka piha pikkust, ehk seljaosa pikkust - väga kasulik, arvestades kui erineva kehaehitusega me kõik oleme. Siin tuleb nüüd reguleeritavate mannekeenide hinnavahe välja - soodsamatel käib see reguleerimine mannekeeni seest, kallimatel (nt. Olivia) saab piha pikkust muuta kaelal oleva nupu abil. Ps. Ka kaela ümbermõõt on rätsepamannekeenil valdavalt reguleeritav!
Järgmine asi, mida tähele panna on see, kas Sa vajad õmblusmannekeenil ka pükste proovimiseks võimalust. Kui muidu on reguleeritava mannekeeni tugijalg täpselt keskel, siis "legform", ehk pükste proovimise võimalusega rätsepamannekeenil saab selle tugijala panna ainult ühele poole.
Hästi mugav abivahend tellitava mõõduga mannekeenidel on aluääre märkija - see on kaasas praktiliselt kõigil mudelitel, saad ringiratast seda keerata ja järjest õige kõrguse peale serva märkida.
Veel on võimalik muuta reguleeritava mannekeeni üldpikkust, kui kõrgel maast õlad/kael on.
Välimuselt jääb silma veel kindlasti tugijalg, mis on erinev mudelite lõikes - mõnel õmblusmannekeeni mudelil on see nelja haruline plastik, mõnel rätsepamannekeenil metallpulkadega, mõnel tellitaval mannekeenil on raskem puitjalg ja kui on vaja mannekeeni rohkem liigutada eri kohtadele, tasub vaadata ehk ratastel reguleeritava mannekeeni mudelit. 
Selles osas on meil pakutavad reguleeritavad mannekeenid sarnased, et paneelid kehaosal on neil tugevast plastikust, ning need on omakorda kaetud pealt pehme kihiga, kus on katteks peal kangas - on võimalik ka nööpnõelu õmblusmannekeeni peal kasutada, kuid mitte muidugi otse, sest pehme kangakiht ei ole ülemäära paks.
Kui nüüd rääkida tagasisidest, mis meile on klientidelt peale reguleeritava mannekeeni soetamist laekunud, on valdavalt ikka jutt üks - kuidas ma siiani küll ilma hakkama sain! 
Tõepoolest reguleeritav mannekeen on asendamatu - "parim sõbranna" Sinu õmblustoas, kui vähegi endale õmbled. Sama hästi teenib selline õmblusmannekeen ka väiksemates õmblussalongides ja ateljeedes.
Käsitöölistele, kes heegeldavad või koovad kampsuneid, kleite jms. on tellitava suurusega mannekeen samuti üks super hea abiline - venitamaks vormi oma valmistööd või passitamaks mõõtu poolel tegemisel. 
Näiteks pildil olev Singer Red reguleeritav mannekeen on A mõõtu ja selle saab soetada ümaralt 150 eurose eelarvega - pole üldse paha!
Ahjaa - joogatrenni ja venitusharjutusi võid loomulikult edasi teha ka siis, kui uus õmblusabiline kodus on :)
Vaata rätsepamannekeenide valikut: https://fqdesign.voog.com/pood/reguleeritavad-mannekeenid

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Uus Singer overlok, ääristusmasin

Järgmine

Käärid - igav ja informatiivne tekst, aga kasulik teada :)

Jaga seda artiklit