Koo lihtne kevadmüts - tasuta mütsi kudumise juhised

Kevadise peakatte jaoks on ideaalsed puuvilla sisaldusega lõngad
Kevadised ilmad on heitlikud ja üks mõnus müts kulub ikka ära. Päris paksu ja villast enam kanda pole vaja, aga tuule ja jaheduse eest oleks õhemat mütsi tarvis.
Soovitan lõnga, mis on puuvillaga või viskoosiga, võibolla vähese elastaaniga. Pildil olev müts on kootud lõngast "Cotton Cold" Alize, 57% puuvill, 47% akrüül, 3% polüester, väga sobiv on ka "Cotton Color" Shachenmayr puuvill, polüamiid, elastaan jt. sellist tüüpi.
Lõnga kulub 1tk (jääb üle)
Varrasteks võta 2,5mm, kas sukavardad ringselt kudumiseks või mugavamad ringvardad maksimaalselt 60cm pikkusega (40cm samuti sobib)
Keskmine täiskasvanule sobiv müts (elastne) - loo üles 120 silmust, esimest rida ei õnnestu sul 60cm ringvarraste puhul ringselt kohe kududa, koo see rida nn. edasi-tagasi. Peale seda, teise rea ajal juba saad ühendada töö ringikujuliseks ja 60cm varrastega ringiratast kuduma hakata. Sukavarraste ja 40cm ringvarrastega saad kohe alates esimesest ringist kududa ringiratast.
Nii tuleb müts ilma õmblusteta ja seda on mugav kanda.
Esimesed neli rida koo soonikkoes 1:1, üks silmus parempidi, üks pahempidi, üks parempidi jne. Siis ei hakka mütsi serv rullima. Kui sooviks on justnimelt rullis serv, siis alusta kohe parempidise koega.
Edasi koo ringiratast parempidi.
Koo niikaua, kuni sulle meeldiv mütsi pikkus on saavutatud.
Mütsi lõpetamiseks on kaks võimalust, kas võtta sukanõel ja jätta paraja pikkusega lõngajupp ning hakata vardalt lihtsalt silmuseid nõela abil maha võtma (lõng jääb silmuste sisse) - kui kõik silmused on lõnga peal tõmba sellest ettevaatlikult müts kokku. 
Või veidi kergem on kokkuvõtmist ja lõpetust teha siis, kui silmuseid on juba vähem. Sellisel juhul koo viimane ring niimoodi, et võtad pidevalt kaks silmust kokku, koo lihtsalt parempidi kahest silmusest kokku üks. Nii jääb sul vardale poole vähem silmi ja nüüd aja sukanõela abiga kõikidest silmustest lõngajupp läbi. Samamoodi tõmba ettevaatlikult lõngaga silmuste ring kokku. Liiga järsku, tugevalt ei saa seda teha, lõng võib katkeda.
Kui silmused on võimalikult kokku tõmmatud tugevda veel nõelumisega see kinnituskoht, õmble mitmete pistetega üle! 
Peida lõngaotsad ära ja ongi valmis!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Villased sokid - millised valida?

Järgmine

Millal ülemist riidesöötjat kasutada?

Jaga seda artiklit