Millal ülemist riidesöötjat kasutada?

Kui ma õmblen, millal võiks kasutada õmblusmasinal IDT-d, kui see on olemas, või lisama külge ülemise riidesöötmissüsteemi, ("walking foot"), tuntud kui "astuv tald"?

Topeltriidesöötesüsteem (IDT) ehk ülemine söötmissüsteemi (tuntud ka kui astuv tald) on hea väga mitmel põhjusel. See funktsioon tagab sujuva ja väga ühtlase kangasöötmise. Eriti kasulik kasutada raskete ja libedate või venivate kangaste puhul. Põhjused, miks võiks kasutada IDT-d või "astuvat talda":

  1. Kangase oluliselt parem kontroll: IDT ehk "astuv tald" aitab vältida kangakihtide nihkumist või kuhjumist õmblemise ajal. See on eriti kasulik delikaatsete ja venivate kangaste puhul, nagu siid või trikotaaž, aitab teha ühtlased õmblused ja takistab kortsude teket.

  2. Ühtlane õmblusvaru: IDT, ülemise söötmissüsteemi ehk "astuv tald" tagab, et kangakihid liiguvad ühtlaselt nõela alla, jäävad ühtlased õmblusvarud, mis on olulised professionaalse välimuse saavutamiseks oma valmistoodetel või projektidel.

  3. Paksemate kangaste lihtsam käsitlemine: paksude või raskete kangaste, näiteks teksakanga või mööblikatete õmblemisel aitab IDT ehk "astuv tald" kangakihte sujuvamalt juhtida. Tagavad parema haarde ja aitavad vältida kangakihtide kinni jäämist või ebaühtlaseid õmblusi.

  4. Kodutekstiilide ja täpse õmblustöö (näiteks lapitöö) jaoks: kodutekstiilide või täpse töö, näiteks lapitöö puhul, kus täpsus on väga oluline, siis on IDT või "astuv tald" eriti kasulik. Aitab säilitada ideaalset pistet ja korrektse õmblemise tulemuse. 

Masinale külge installeeritud IDT (Pfaffid) on muidugi mugavam ja kiirem vajadusel sisse või välja lülitada. Aga ka lisatarvikuna paigaldatava "astuva talla" masina külge panemine ja kasutamine pole liialt aeganõudev. 

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Koo lihtne kevadmüts - tasuta mütsi kudumise juhised

Järgmine

Värvirohke kaelussall - kuidas teha?

Jaga seda artiklit