Kui palju on kogemusi Husqvarna õmblusmasinate tootjal?

1872, viiendal veebruaril sündis otsus alustada õmblusmasinate tootmist.
Kuigi Husqvarna tehas avati juba aastal 1689 Husqvarna´s Rootsis, valmistati seal esialgu hoopis relvi.
1872, viiendal veebruaril sündis otsus alustada õmblusmasinate tootmist.
image description
Kõige esimene mudel kandis nimetust "Nordsjernan" (The Northern Star) - "Põhjatäht"
1883 uus "Freja" mudel saavutas kohe suure edu. See mudel oli võimeline õmblema pisteid korrektses sirges reas, see oli omadus, mida varasemad masinad ja mudelid ei suutnud. Masinal olid juba nn. käigud ja kõik väiksed mehaanilised osad paigutati katte alla. "Freja" mudelit toodeti väikeste muudatustega aastani 1925.
image description
image description
1903 Konseptsiooniks sai, et üks masin peab olema nii võimekas, et sobib nõudlikule rätsepale kui ka kodusele õmblejale. Hakati tootma nn. võnkuva pooliga mudeleid, see tehnoloogia jäi domineerima umbes viiekümneks aastaks
image description
1934 kolmekümnendatel tõusis esikohale funktsionaalsus! Disain muutus lihtsamaks, jõulisemaks, esitleti esimest elektrilist õmblusmasinat
image description
1947 "Husqvarna Zig-Zag" - esimene vabavarrega õmblusmasin, see tegi püksisäärte, varrukate jms. õmblemise oluliselt kergemaks. masinale oli lisatud nüüd sik-sak piste!
image description
1953 revolutsioonilised muutused  "Class 20" mudel jõudis turule, sellel olid eksklusiivsed omadused nagu käiguvahetusülekanne, PUSAVABA poolisüsteem, mis oli õllitamist mitte vajav! Masinal oli ühes tükis terasest konstruktsioon - kõik need suurepärased omadused tegid mudelist äärmiselt suure müügihiti.
image description
1960 Husqvarna "2000" mudel on taas suunanäitaja õmblusmasinate tootmisel.  Toodeti nn. kerge kasutusega mudel (lihtne ja arusaadav masina kasutus kõigile) - sel olid värvikoodidega niidistusjuhised! Lisaks veel AUTOMAATNE kangasööde venivatele kangastele!
image description
1972 Husqvarna Viking tehas oli taas pioneer, mudelisarjaga "Husqvarna Centennial" - esimene ÕLIVABA süsteemiga õmblusmasin. Lihtsustatud niidistus, avatud niidijuhikud, võimalus väga lihtsalt muuta pressjala survet, ning pressjalad olid nüüd KIIRKINNITUSEGA! Samuti lisati nööpaukudele peenseadistus.
image description
1979 Mudeliga  "6680" sai alguse kompuuterõmblusmasin! Masinale lisati nn. mikroarvuti, süsteem, mis juhtis elektrooniliselt pistemustreid
image description
1980 lisandus veel tähtede õmblemise/tikkimise võimalus! Tinglikult võiks öelda - mudel 6690 oli ka nn "kirjutav õmblusmasin"

1994 Mudel "Orchidea" - sellega avanesid õmblejatel eriti suured võimalused loovaks õmblemiseks. See oli äärmiselt lihtsa kasutusega - ühe nupuvajutusega valitavad pisted! Õmblusnõustaja, displei info kuvamiseks.
See oli mudel, mis võimaldas teha ka masintikandit!
image description
1998 mudel " Husqvarna Viking Designer" - ülimoodne ja imeliste võimalustega masin. Palju täiesti uut tehnoloogiat õmblusmasinate vallas. SUURE värvilise PUUTETUNDLIKU displeiga, sensoriga pressjala tõste, sensoriga pressjala surve, erinevad niidinoad ka automaatsed ja nupuvajutusega! Sel masinal oli tikandite tarbeks flopi ketas, mille mälust neid lugeda/tikkida sai.
image description
2004 - tähistatakse 25a möödumist esimesest Husqvarna kompuuterõmblusmasinast ja 10a möödumist tikkimismasina välja laskmisest
140 aastat tootmist - selleks puhuks valmistati ekstra juubelisari Tribute.
image description
2011  DESIGNER DIAMOND deLuxe™ - see mudel loob õmblus- ja tikkimismaailmas taas uued ülikõrged standardid! Tikkimiskvaliteet on täiustatud ja turu parim. Mudel suudab ka erinevat tüüpi niitidega (metallik, viskoos, vill jne.) õmmelda ja tikkida eeskujulikult. Sensoriga automaatne niidipinge jms. uuendused.
image description
2015  DESIGNER EPIC™ disainitud õmblejatelt õmblejatele - mis iganes funktsiooni ja võimalust sa vajad - see on sellel mudelil olemas. Täiesti uutmoodi õmbluskogemus - olemas on õmblusnõustaja JoyOS ADVISOR™ , mis näitab sulle suurel värvilisel ekraanil kuidas tegutseda, mis tarvikuid kasutada. Ülisuur puutetundlik värviekraan.
Suurim tikkimisala, erilised õmblusfunktsioonid ja lõputu lisatarvikute valik.
Wi-fi ühenduvus ja salvestusruum nn. "pilves" suurim õmblusala, parim valgustus jne. jne. Kui mõelda, milline on õmblusmasina võimaluste tipp - siis Epic ongi inseneride tippsaavutus õmblus- ja tikkimismasinate alal. (Tänaseks on turule tulnud mõningate täiendustega Epic2 samuti)
Õmblusmasinad leiad siit: https://fqdesign.voog.com/pood/omblusmasinad
Rohkem loe 8originaaltekst): https://www.husqvarnaviking.com/About/About-the-Brand

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kas tead, millal hakati Pfaff õmblusmasinaid tootma?

Järgmine

Kuidas ma oma fotost tikandi teha saan?

Jaga seda artiklit