Kas tead, millal hakati Pfaff õmblusmasinaid tootma?

Alates 1862, kui Georg Michael Pfaff ehitas oma esimese õmblusmasina ja asutas firma GM factory PFAFF®, on ettevõtte ambitsioon jäänud samaks: pidevalt uuendada, täiustada ja moderniseerida õmblustehnoloogiat.  

Õmblusmasin Pfaff - ajalugu

Alates 1862, kui Georg Michael Pfaff ehitas oma esimese õmblusmasina ja asutas firma GM factory PFAFF®, on ettevõtte ambitsioon jäänud samaks: pidevalt uuendada, täiustada ja moderniseerida õmblustehnoloogiat.  

1872 Pfaff on teenäitaja
Kümme aastat peale ettevõtte asutamist, oli toodetud juba tuhat masinat. Peale seda, kui PFAFF® avas uue tehase Kaiserslauternis, Saksamaal aastal 1902, sai tootmine kõvasti hoogu juurde.
1910 - õmblusmasinad jõuavad laiemalt tavakasutusse - just sel aastal lasi
PFAFF® välja masina, mis kandis numbrit miljon - miljon masinat õmblejate kasutuses.
1922 uut tüüpi masinad! Välja lasti esimene nn.
Rotary Hook (pöörlev poolisüsteem) õmblusmasin.
1932 - rohkem võimalusi!
Turule tuleb kuulus PFAFF® 130—a suure jõudlusega võimalusterohkem sik-sak õmblust tegev masin! Nüüd suudab masin teha midagi veel peale otseõmbluse.
1950 - Viis miljonit
PFAFF® õmblusmasinat on loodud ja toodetud.
1968 Suurim areng ja uuendus!
1968 PFAFF® töötab välja masina mudeli PFAFF® 1222, millel on Original IDT™ ehk originaalne ÜLEMINE RIIDESÖÖTJA masina küljes, topelt riidesöötmissüstemm ning lisaks Electronic Needle Piercing Power - elektrooniline nõelajõu kontroll! Need on tänapäeval omadused, ilma milleta on keeruline head õmblusmasinat ette kujutada.
1984  turule tuleb esimene kompuuterõmblusmasin! Loomulikult koos
IDT™ süsteemiga, ehk ülemise riidesöötjaga, nüüd on võimalik programmeerida ise pisteid!

1988 -
 müügile jõuab esimene 9mm laiuste pistetega masin! Imelised kaunistuspisted. Ja creative™ Designer võimalus, et õmbleja kopeerib ja loob ise pisteid. 9mm laiused pisted on praegugi ainunlaadsed - vaid Pfaffil tavamasinate seas!
1990 toodetakse õmblusmasin, millel on imelised kuni 40mm laiused kaunistuse- ja ilupisted!
2011 Kuigi tikkimine oli juba turul, siis 2011 jõudis turule PFAFF® creative sensation™ sari, need on kõige täiuslikumad tippmudelid, õmblusmasinad, millel on tikkimisfunktsioon, väga palju mugavusfunktsioone, ekraan jms.
2014 palju uusi mudeleid, abistamaks õmblejaid nende loovuse teostamisel.
PFAFF® creative™ 3.0, performance™ 5.0, quilt expression™ 4.2, expression™ 3.2, passport™ 2.0 - laiendatud mudelirivi ülimugavaid masinaid igale tasemele. Alustajale ja väga nõudlikule õmblejale.

2017 kompuutermasinad, mis on lihvitud täiuslikuks ja võimalusterohkeks, teostamaks ükskõik, millist õmblusprojekti. Välja tuleb PFAFF® creative icon.
Tohutud võimalused, suurimad tööpinnad ja palju võimsust ning mugavust.


Originaaltekste ja infot saad lugeda Pfaff kodulehelt: https://www.pfaff.com/about

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Uus raamat! Õpik kuduma õppimiseks algajale

Järgmine

Kui palju on kogemusi Husqvarna õmblusmasinate tootjal?

Jaga seda artiklit