Kust soetada õmblustehnikat?

Ma võin öelda, kust kindlasti ei tasu osta...
"Tere, mul on uus õmblusmasin, kas te aitaksite selle töökorda panna?"
"Tere, kas ma saan teilt kasutusjuhendi mudelile..." 
Sellised pöördumised on päris tihti esinevad, erinevate sõnastustega, kuid sama põhimõttega - mul on saadud masin, aga ma ei oska seda kasutada.
Loomulikult on minu esimene soovitus, et tasub pöörduda sinna, kust masin soetatud on, kindlasti seal pädevad müüjad aitavad!
Ja siit alati edasised mured algavad...
"Ma tellisin internetist..." Kust täpsemalt? Ehk on neil ka pärispood, salong, kust uurida? 
"Mingi x lehe pealt, oli pakkumine..."
Mis mudel või mark on, ehk on meil midagi sarnast? 
"Ei tea mudelit, ei mäleta nime..."
Kas kasutusjuhendit kaasas ei olnud?
"Ei olnud..."
Seletame, et kasutusjuhend siiski peab olema või võimlaus seda internetist alla laadida, julgustame küsima müügikohast.
Tihti on sealt ka küsitud, aga ei saadud, või öeldakse, et pole, või polegi Eesti e-pood üldse jne. jne.
Aga kallid kliendid - SEE pood, kuhu te oma raha viite masina eest, ehk kust te seadme tellite - just see pood on kohustatud teile andma juhendi, vajadusel õpetama või seletama, teiega tegelema!
Te ei saa pöörduda suvalisse poodi, mis pole asjaga üldse seotud ja nõuda omale kasutusjuhendit või tasuta õpetust - pood, mis pole teiega tegelenud ju ei tea, mis masin teil on, pood pole kohustatud nn. teiste ettevõtte tööd tasuta tegema...
Mis siis üle jääb?
Tasulised hoolduskohad, remondimehed, tasulised õpitoad, heast tahtest vastu tulijad, kes mõne õpetliku sõna poetavad. Muidugi me proovime mõne niidistuspõhitõe vms. asja ära selgitada, kuid see pole meie kohustus. 
Seetõttu ongi KÕIGE tähtsam õmblustehnika soetuse puhul, kust see osta! Osta võib muidugi e-poest, aga sellisest, mis päriselt meil siin Eestis olemas on, kust sa saad vajalikud juhised, kuhu saad vajadusel kohale minna ka füüsilisse pärispoodi, kes tegeleb asjaga, kui tekib mõni probleem, kes juhendab, millised lisatarvikud on saadaval või kuidas kasutada erinevaid seadmeid.
Pärast pole enam midagi teha, kui selgub, et teie odavale kataloogimasinale pole isegi nõelu müügil, pole pressjalgu, pole hooldust, pole esmavajalikku kasutusjuhendit! Kui selgub, et masin ei tee neid asju, mis soovisite... Siis tuleb vaid enda tarkuse ja rahakotiga asju esju edasi ajada.
Tarku valikuid enne soetust!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kuidas kududa lihtne müts?

Järgmine

Hüppeniitide lõikamine masintikkimisel

Jaga seda artiklit