Masin karbist välja! UUS õmblusmasin Singer 6805C

Singer´i HeavyDuty sari sai äsja täiendust, kolm tuliuut elektroonilist masinat on nüüd lisaks mehaanilistele valikus! Proovimiseks ja uurimiseks on karbist välja võetud kõige vingem 6805C, see on Heavy sarja tippmudel.
Nagu HeavyDuty sarja nimest arvata oli, on see masin tuttavalt soliidse halli ja roostevaba metalli tooni viimistlusega. Disain on konkreetse joonega, ütleks, et mehine :) 
Karpi avades vaatab vastu esimese asjana piltjuhis kõige olulisemaga - kuidas ühendada masinat vooluvõrku ja kuidas täpselt niidistada, detailselt ja väga arusaadavalt. Veel paistab tolmukate (pehme, hall tekstiilist), voolujuhe, pedaal ja kotitäis tarvikuid - lisatarvikuid on masinal kaasas 17 erinevat ja parim uudis või üllatus on, et "walking foot" - nn. astuv tald, ehk ülemine riidesöötja lisatarvikuna on juba masinaga kaasas!
Ehk siis kõik on kohe õmblusprojektidega alustamiseks olemas - vajad lisaks vaid niiti.
(Ps. Ka selle saad kohe kaasa, kui avaldad tellimisel soovi saada omale niidistatud ja testõmbluse teinud masin.)
Mis siis masinale peale vaadates kohe paistab - lihtne poolimine (poolimisvarras paremale poolib, vasakule - õmbleb), pressjala surve regulaator - olemas, mehaaniline niidinuga vasakul masina küljes - olemas, niidistaja nõelasilma niidistuseks - olemas.
Vabavars parajalt pikk, seal on ette avaneva kaanega tarvikute panipaik kenasti olemas, kaanel on ka nn. joonlaud, ehk mõõdustik, võttes tarvikute karbi masina küljest ära on näha, et olemas on ka söötehammastiku alla langetamise nupp - saab õmmelda nööpe, saab teha vabakäe tikandit, teppimist jms. tehnikat, mille jaoks on vaja hammastik alla lasta/deaktiveerida.
Mis siis niiöelda lisatuled ja -viled on?
Nuppudest paistavad/on esipaneelil ilma pedaalita õmblus, ehk start/stop, tagurpidi õmblus, nõela asendi nupp ülal/all, sõlmpiste ehk kinnituspiste nupp ja niidinuga nupust! Vajutad nuppu ja masin lõikab niidid.
Veel on olemas mälu nupp - kuhu saab salvestada oma pisterea, nime, teksti - kuni 40 kohta/tähte/motiivi mahub korraga ritta. Õmbluskiiruse reguleerimisnupp on samuti olemas - hea ilma pedaalita õmblemisel. Või alustajale õmblejale pedaaliga õmblemisel.
Masinal on neli menüüd ehk pistete gruppi, nupp, millega neid valida on kergelt eristatav, ilusti teist tooni. Otsevalikusse on loomulikult pandud M1 ehk kõige vajalikumad ja tihedamini kasutatavad pisted, otseõmblus, sik-sakid, ääristused, tavaline nööpauk jms. Iga kord, kui masina käima paned on vaikesätteks otseõmblus.
M2 sealt leiab juba kõik muud pisted - igasuguseid ilupisteid, lapitöö pisteid, palju erinevaid nööpauke, nn. käsitööpisteid, serva pisteid jne. (300 pistet, millest ca 560 variatsiooni saab teha/kasutada)
M3 ja M4 on tähed ja numbrid, kaks erinevat finti, kirjastiili.
See masin näitab ekraanil graafiliselt, millise piste sa valisid, aga siiski - kuidas mitmesaja hulgast kiiresti õige number leida? Selleks on äärmiselt lihtne ja geniaalne lahendus - spikker on alati masinaga kaasas! Ei ole tarvis kasutusjuhendit otsima minna - ees masina paremalt poolelt alt servast on välja tõmmatavad nn. sildid/plaadid, kuhu on peale märgitud siis kõik pisted ja nende numbrid - väga mugav! 
Kui õige piste valitud/leitud - siis on see ekraanil näha eelseadistatuna, mis enamasti on ka seadistus, aga loomulikult on võimalik endal muuta nii piste pikkust (0-4mm) kui ka laiust (0-7mm)
Masin käima! Nagu ikka sellised masinad teeb see sisse lülitades nõela kalibreerimise, (kuuled lihtsalt väikest surinat ja näed, kuidas nõel liigub külgsuunas ja jääb siis täpselt keskele - selleks kulub mõni sekund) - mistõttu vaata, et nõel oleks oma ülemises asendis, kui masina sisse lülitad. 
Kes on HeavyDuty mehaanilist masinat proovinud sellel on juba teada, et võid õmmelda nii õhukesi kui paksemaid, venivaid jms. kangaid - kergelt ja kiiresti.
Probleemideta saad hakkama mitmekihilise teksakangaga, mantlikangastega jms. Saladus on elektrooniline nõelajõu kontroll - paksematele, tihedamatele kangastele rakendatakse suuremat nõela läbistusjõudu!
Üks nupp on siin ilmselt selline, mida Sa ei pruugi olla varem näinud/kasutanud. Nimelt saab teatud pisteid suurendada mitu korda - kui näiteks kaarega servakaunistuspistel muudad piste pikkust - siis lihtsalt saad hõredama serva tiheduse, kui aga suurendad sellest nupust pistet - jääb piste tihedus samaks ja saad suurema serva kaare.
Nööpauke teeb see masin ühe-etapilisi (9 erinevat), selliseid, mille puhul paned oma nööbi vastava pressjala peale ja masin arvestab sobivas mõõdus nööpaugu.
Üks väga asjalik nupp/funktsioon on veel - piste peegelpilt! Nii näiteks saad suurema töö puhul (teki serv kaunistuspistega vms.) mitte kangast keerata rulli masina vahele, vaid pistet keerata peegelpilti, et kangakuhil jääks ikka masinast vasakule.
Kui õmbled rohkem, oled juba kogenum õmbleja, omad Heavy sarja mehaanilist masinat, aga tahaks mugavusi - siis see mudel on küll Sulle.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Kokkuvõtlik ülevaade tikkimise tugikangastest

Järgmine

Kuidas kududa lihtne müts?

Jaga seda artiklit