Õmblusmasin Pfaff Ambition 610

Esimene asi, mida sa masinat karbist välja võttes märkad – see on raske! See on ikka tubli tükk, kaalub päris palju, kas see on hea? See on VÄGA hea!
Korraliku kaaluga raske masin on laual stabiilne, õmbled aeglaselt või kiirelt.
Teine asi, mida ei saa märkamata jätta – see on suur, äärmiselt mugav suur õmbluspind, nõelast paremale jääb lausa 20cm ruumi ja nõelast vasakule on ka piisavalt tööpinda, et kangas kohe üle ääre ei „kukuks“. Pole vaja küsida, kas lai ja ruumikas tööpind on hea- see on äärmiselt mugav! Isegi kui sa ei plaani mantleid, tekke või lapitöid teha – mõnusalt suur tööpind teeb iga projekti õmblemise mugavamaks. Pääsed vabalt ligi pressjala tõstekangile, mitte ei pea üritama seda "hiireurust" kätte saada.
Loomulikult märkad kohe masina välimust – see on selline korrektne ja puhta joonega disainitud. Kõige parem sõna ilmselt ongi puhas disain – masinal on niidistus ja pistete info kõik ilusti kaane all, pressjala tõstesang on disainitud hästi, esiplaanil on vaid infoks vajalik ekraan ja stiilsed nupud. Mis nuppudesse puutub, siis need on lihtsasti vajutatavad, selgelt tähistatud ja mis kõige parem – kenasti tolmukindlad! (Ümber nuppude ei ole vahesid, mis mustust ja tolmu koguksid, see nuppude nn. katte alla panek teeb need ka ajale oluliselt vastupidavamaks).
IDT – ülemine riidesöötesüsteem lisaks tavapärasele alumisele, see on teada-tuntud Pfaff´i leivanumber, antud tootja poolt patendeeritud süsteem ja loomulikult on see ka 610 mudelil kenasti olemas. Alati valmis - aktiveeri või deaktiveeri ühe lihtsa liigutusega, nii nagu parasjagu töös vaja.
Muidugi leiad loogilisest kohast masina otsa pealt mugavalt pööratava nupu pressjala surve reguleerimiseks. Pikk vabavars loomulikult on olemas, et oleks lihtne varrukaid, pükste otsi jms. torujaid esemeid õmmelda.
Vabavarre tagaküljelt leiad nupu, mis viib söötehammastiku alla, et kangast enam edasi ei veetaks – vajalik siis, kui soovid teha vabakäe tikandit, õmmelda nööpi ette vms. eritehnikat.
Tööpinna sees on tarvikute jaoks panipaigad – see on parematel masinatel nii elementaarne, et saad oma poolid, nõelad ja lisapressjalad kõik ilusti karpi paigutada ja need on alati masina küljes olemas, kui neid vajad (karpidel on mugavalt avanevad kaaned). Muidugi on tarvikute karbis juba olemas kõik esmavajalik, sa saad masinaga kaasa erinevad pressjalad, varunõelad, varupoolid, hoolduseks vajalikud tarvikud jms.
Soovi korral on erinevateks tehnikateks lisapressjalgu saadaval palju.
Mis seal ikka – masin vooluvõrku!
Sisse lülitades näed kohe, et õmblusmasinal on valge valgusega LED valgustus (ei ole sinine ja ei ole ka liiga kollaka tooniga), kolmes kohas, et tööpind oleks hästi valgustatud). Ekraan on selge ja hästi loetav, soovi korral saad kontrastsust/tumedust muuta ka.
Nagu ikka elektroonilistel masinatel on vaikesättena tavaline otseõmblus esimeseks valikuks salvestatud. Ehk kui paned masina tööle - on see otseõmbluspiste peale seatud. Ps. nõela asendit saad ise sättida! Vajad sa õmblust keskele, paremasse serva, vasakusse serva või kuhugi vahepeale - see on väga lihtsalt muudetav. Niidistuseks on vaja pealmine kate üles keerata ja katte alt ilmuvad nähtavale kõik pisted, mida sel masinal valida saad – igal oma number joonise all ja nii lihtne see valik ongi. Valid esipaneelilt numbrinuppudega soovitud piste numbri ja korras! (Soovi korral saad ka pisteid noolenuppude abil valida).
Masin annab sulle igal pistel eelseadistused, mis enamasti ongi parimad. Loomulikult saad vajadusel ise kõike lihtsa vaevaga kohandada – piste pikkus ja laius on loogiliselt + ja – nuppudega valitavad, sätteid näed ka ekraanil.
Ekraanil näed graafiliselt ära, millise piste valisid, kui suureks/väikseks sa selle seadistanud oled.
Piste peegelpilti sättimiseks on otsenupp ekraani all. Pistete peegeldus on äärmiselt mõnus funktsioon.
Veel on ekraani all "i" nupp – see on info, vajuta seda nuppu ja sulle antakse ekraanile kõik soovitused (milline pressjalg alla panna (on tähega tähistatud, pressjala peale on märgitud täht), kas tugikangast oleks vaja kasutada, kas IDT kasutada jne.)
Paar eriti head nuppu/funktsiooni leiad masina esiküljelt veel – nõela stopp ülal/all, saad otsustada kas masin peatub alati nõel üleval või nõel all - suurepärane teppimisel, kui on vaja kangast tikti keerata-pöörata.
Teine nupp on kinnituspisteks – õmbluse lõpetamiseks ideaalne, masin teeb õmbluse lõppu sõlmpiste/kinnituspiste.
Sellel mudelil on veel nupp start/stop – kui tahad õmmelda ilma pedaalita (õmbluskiiruse regulaator on muidugi olemas, ilma pedaalita õmmeldes soovitaks kiirust algul pigem väiksemaks võtta) ja tagurpidiõmbluse nupp on muidugi omal kohal olemas.
Niidistamine on väga lihtne – selged juhikud, nooled näitavad, kuhu suunda sa niidiga liikuma pead ja nõelasilmast viib niidi läbi muidugi niidistaja. Alumise niidi saad veelgi kiiremini paika, kuna pealmine poolipesa kaas käib lihtsalt ära ja kergelt peale tagasi.
Käsiratast pöörates avastad, et sellel on mõnus kummine kate, seega pole ratas libe ja seda on mugav keerata.
Niidid peale ja proovima!
Masin on VAIKNE ja väga ühtlane. Õmble sitsi või teksat, trikotaaźi või muud kangast. Pisteid jagub - 110 vahel saad valida. Nööpauke on mitu ja neid saab teha automaatselt (ps. kang, mille järgi masin nööpaugu pikkust mõõdab on metallist!). Niidinuga on täpselt õige koha peal, masina kõrval vasakul, seal niite lõigates jäävad need sobiva pikkusega järgmise õmbluse alustamiseks.
Võimalik on veel sättida kaksiknõelaga õmblemist – hea turvaline, valid oma kasutatava kaksiknõela laiuse ning masin ei lase sul valida sellist seadet, mis nõela ära lõhuks vale piste laiuse tõttu.
Sätetest saab valida ka erinevaid keeli, vaikesättena on valitud inglise keel, veel on meil levinumatest vene- ja soome keel, ning ports teisigi. Eesti keelt menüüs ei ole, kuid eestikeelse juhendi saad masinaga kaasa.
Kui küsida kellele, millisele kasutajale see masin võiks sobiv olla, siis esimesena pakuks seda mudelit kõigile neile, kes on oma mehaanilisest masinast ja tolle võimaluste vähesusest tüdinenud. See mudel on väga hea valik, kui soovid astuda lõpuks ometi mugava õmblemise maailma.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

UUS Husqvarna Viking Sapphire 85

Järgmine

Kui eelarve on väga väike, kas siis ainuke võimalus ongi käsitsi õmmelda?

Jaga seda artiklit