Uus Singer overlok, ääristusmasin

Mida kujutab endast see kauni disainiga Singer S0105?
Singer S0105 on põhimõtteliselt kõige klassikalisem 4-niidi overlok, ühe väga asjaliku uuendusega. See uuendus, masina täiustus on - haarajate valgustus! Overloki puhul, millel on tavaniidistus, nagu sel masinal, on kõige tülikam niidistuse osa viia niidid haarajatest läbi, kui on veel lisaks hämar ja ruumi pole ka üleliia palju. Sellel mudelil on nüüd lisatud palju mugavamaks niidistuseks esikaane alla lisavalgustus!
Kui avad ees masina katte, et haarajaid niidistada läheb valgustus ise põlema. Äärmiselt mugav. Õmblemise ajal, kui esikate on suletud, kustub valgustus ära.
See overlok on paras koduseks kasutuseks, kõige esimeseks masinaks, pole üleliia suur, aga tööpind on siiski kasutamiseks mõistlik. Masina laius on ca 38cm ja kõrgus 32cm + niidihoidik. Kaalub natuke üle seitsme kilo.
Nagu ikka on see Singeri overlok matallsisuga, ehk karkass, millele kõik ehitatud on - metallist. 
Mida see teeb? 
4-niidiga õmblus, ühendab ja ääristab ühekorraga ja muidugi lõikab ära kanga serva
3-niidiga võid ääristada kangaid laialt või kitsama õmblusega
2-niidiga saad teha kitsast rullpalistust
Lõikenoa saab keerata alla, deaktiveerida, et nn. flatlock pistet teha - kokku saab masinat reguleerida 15 erinevaks pisteks.
Muuta saab lõike laiust ja pistete tihedust (piste pikkust).
Tänapäeva overloki kõige vajalikum omadus on diferentsiaalsööde - loomulikult on see ka antud mudelil, et vältida kudumite jt. veinivate kangaste välja venimist.
Riidesöödet saab seadistada muidugi ka nii, et taotluslikult kangast just venitatakse (teatud servade tegemisel), samuti võib sättida masina, õhukeste kangaste puhul, seda kokku tõmbama, ehk saad kroogitud tulemuse. 
Mugavaks käiseotsa, püksiotsa vm. toruja eseme õmblemiseks on olemas vabavars. Samuti on tarvikute sahtel.
Juhul kui Sa pole mitte kunagi varem overlokmasinat kasutanud, siis koos asjaliku kasutusjuhendiga ning masina värvikoodi skeemiga niidistuse jaoks saad kindlasti hakkama. Värvide järgi nimelt käib kogu niidistamine - jälgi iga niidiga selle asukoha värvi, kui liigud läbi kõigist niidi juhikutest, mis sama värviga on tähistatud saad kindlasti hakkama. Igapäevaselt niitide vahetuseks kasuta lihtsat sõlmimise võtet, ehk sõlmi uus niit niidihoidja juures ära, tõsta pressjalg üles, et vabastada niidipinged ja vea tasakesi niidiotstest sikutades uus niit juhikutest läbi. NB! Nõelaniite vahetades lõika muidugi sõlm enne nõela ära ja pane uus niit nõelasilmast läbi. 
Kui otsid omale esimest overlokmasinat, masinat, millega teed tööd oma lõbuks ja tarbeks, siis see on väga mõistlik.
Mõistlik on see ka siis, kui eelarve pole piisavalt suur, et õhkniidistusega mudeli poole vaadata - pistete poolest ja õmbuse kvaliteedi poolest on lihtsaim 4-niidiline õhkniidistusega overlok täitsa sarnane tavalisega. 
Nagu ikka - parima tulemuse saab kvaliteetsete niitidega, kasutades kvaliteetseid nõelu, siis õnnestub iga piste ja kangatüübi õmblus. 
Ning loomulikult on olemas selline võimalus, kui tellid masina siit lehelt, et me niidistame selle Sinu jaoks ära ja teeme prooviõmbluse kangatükile - see soov pane lihtsalt tellimisel märkuste lahtrisse kirja.
Singer S0105 Overlocker  Stitch chart


Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Parim nipp musta värvi lõngaga kudumiseks?

Järgmine

Proovida joogatrenni, ekstreemset kehaväänamist või soetada siiski reguleeritav mannekeen?

Jaga seda artiklit