Kas ja kui tihti ma oma tikkimismasinat/õmblusmasinat puhastama pean?

Lihtne vastus – puhastada tuleb kindlasti, aga kui tihti, see oleneb juba sinu masina kasutusest! 

Kui sa võtad masina vaid aastas korra välja, ühe õmblusprojekti jaoks – siis piisab ka aastas korra puhastamisest. Kui sa oled aga suur õmbleja, kes masinat tihti kasutab, siis tuleb seda ka tihti puhastada. 

Masinasse – eriti poolipesa ümbrusesse ja alla koguneb meeletult kiiresti ja palju rõivatolmu, niidijuppe jne. Pildil on masina pesa peale ühe suure raamitäie tikkimist!

Tikkimismasinate puhul ongi vaja tihedamat puhastust, sest kasutatavad tugipaberid tekitavad ka lisatolmu. Põhimõtteliselt, kui sa igapäevaselt tikid, siis iga päeva lõpetuseks puhasta ka masin.  

Kui õmbled fliisi või kotiriiet vms. eriliselt „prahti“ ajavat kangast – siis tee masin peale õmblusprojekti kohe puhtaks. Kui sa õmbled tavakangaid peaks piisama regulaarsest üle vaatamisest aeg-ajalt – oleneb kasutuse intensiivsusest, kas siis iga nädal, iga kuu või üle mõne päeva... Üks asi on kindel, kui sinu tikkimistulemus või õmbluspiste kvaliteet on halb, kui masin „ei jookse“ tavapärase kergusega on viimane aeg ette võtta korralik puhastus!

Koos puhastusega on mõistlik ka neile masinatele, mis on õlitatavad korraga tilgake õli panna, kuhu vaja. Kehtib reegel, et pigem vähem, kui rohkem, ära uputa masinat õliga üle – üleliigne õli korjab omakorda rohkem tolmu. Tänapäeval on muidugi järjest enam masinaid, mis õlitust ei vaja – nendel siis on vaja regulaarselt puhastada.

Kõige täpsema info hoolduse kohta saad oma masina kasutusjuhendist – kui seda pole alles, võid nõu saamiseks pöörduda nn. margiesindusse, kes omavad teavet just sinu masina kohta.

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Mõtteid käsitöö hinnastamisest

Järgmine

UUS Husqvarna Viking Sapphire 85

Jaga seda artiklit