Kas tikkimismasinal peaks olema traageldus?

Jah, kindlasti peaks, see on elementaarne ja vajalik funktsioon!
Masintikkimisel on teoreetiliselt ju kõik lihtne - pingutada kanga koos tugipaberiga korralikult raami sisse ja tulemus on kena.
Aga kui kangas ei mahu või ei ulatu raami sisse? Mis siis teha?
Neil tikkimismasinatel, mis siit lehelt leiate, HusqvarnaVIKING, Pfaff, Singer - neil on loomulikult olemas selline elementaarne asi nagu traagelpiste, ehk Fix. funktsioon.
See on ideaalne funktsioon - pildil on hästi näha miks. Oletame, et tikkida on vaja kangale, mis on väiksem kui raam ise, ei ulatu lihtsalt raami - traagelpistega on seda lihtne teha, paned raami sisse tugikanga, positsioneerid paika päriskanga ja vajutad nuppu Fix - saad oma kanga ideaalselt tugikanga külge kinni ja tikkimine võib alata.
Kui seda funktsiooni pole on ikka paras peavalu...
Õnneks paar lahendust siiski on - näiteks liimitav tugikangas, see päästab, kui kangas ilusti liimipinna külge jääb. Magnet-tikkimisraam - see aitab ka hädast välja, kui kangast raami sisse panna ei saa, siis hoiavad seda paigal magnetid raami peal (kahjuks pole sellist raami igale masinatootjale saada). 
Mille jaoks traagelpiste veel ideaalne on - isegi kui tikitav kangas mahub raami, aga eripära tõttu vajab peale ka tugikangast, selline on näiteks frotee. sa saad õhema kanga küll raami sisse panna, aga peale oleks vaja kile tüüpi tugikangast, et tikand frotee sisse "ei upuks" siis on ka Fix. funktsioon asendamatu, sa ei pea kallimat pealmist tugikangast panema suurelt terve raami ulatuses, vaid asetad selle tikandi motiivi suuruselt ja fikseerid traagelpistega.
Ka igasuguste selliste kangaste jaoks, mida raamiga ei taha pingutada (võivad jääda jäljed või inetu venimine) nt. samet, teatud siidised kangad - seal on tikkimiseks just traagelpiste parim võimalus - saad kanga traagelpistega tugipaberi külge. Tavaliselt saab veel valida, kas soovid raami suuruselt kinnitada või vaid ümber tikitava ala.
Igatahes traagelpiste ehk Fix. funktsioon on praktikas masintikkimisel nii vajalik ja tihti kasutatav funktsioon, et ilma selleta ei kujuta tänapäevast tikkimismasinat ettegi.
Enne soetust, uuri kindlasti müüjalt üle!

Kommentaarid

Email again:

Eelmine

Hüppeniitide lõikamine masintikkimisel

Järgmine

Netist leitud "nipivideo" või korralikud töövahendid?

Jaga seda artiklit