TUGIKANGAS Madeira, stabilisaator, tikkimise aluskangas

Sorteeri:
Otsing:
Madeira´l on väga kvaliteetne ja lai sortiment tugikangaid, julgeme soovitada! Need tugikangad on jagatud laias laastus kolme gruppi, ning pakendid värvitoonidega mugavalt tähistatud:
1. ära rebitavad (Tear Away, rohelise kujundusega pakendid)
2. vees lahustuvad (Wash Away, sinise kujundusega pakendid)
3. ära lõigatavad (Cut Away, oranõzi kujundusega pakendid).
Tugikangad on hädavajalikud, et saavutada korrektne masintikand, nööpauk, dekoratiivpiste rida jms. Need aitavad teha ka käsitsi tikandit, aplikatsioone, lapitehnikat, vabakäe tikandit jpm.
Ära rebitavaid (Tear Away) tugikangaid on neli sorti, tavaline on saadaval musta ja valget värvi (Cotton Soft), kanga külge triigitav (Cotton Stable) ja kanga külge liimitav (Cotton Fix). Seda liiki tugikangad on pehmed, samas tugevad ja vastupidavad tikkimisraami kinnitamisel ja tikkimisel, materjal ei veni ja üleliigset tugikangast on kerge hiljem ära rebida. Sisaldab naturaalset puuvilla. Kasutatakse: masintikkimine, lasteriiete tikkimine, lapitehnika, nööpaukude tegemine, monogrammid, dekoratiivtikand, väljalõiked. Tugikangale saab motiive/aplikatsioone joonistada, et töö oleks täpne.
Vees lahustuvaid (Wash Away) tugikangaid on neli sorti:
tugev kilejas materjal (Avalon Ultra) - pitside tikkimine, nn. võileivatehnikas tikkimine/õmblemine, masinaga riśśeljöötikandi (auktikandi) tikkimisel, (Avalon Film) - levinuim kerge ja õhuke kilejas materjal, näiteks masintikkimisel raami peal, kui tegemist on frotee vms. materjaliga, kuhu tikand ilma tugikangata ära upuks, õrnadel materjalidel, kuhu tugikangast jääda ei tohi hiljem, libedate materjalide õmblus (organza, siid), nööpaugud, lapitehnika, (Avalon Plus) - lemmikmaterjal käsitsi tikkijatel, riidetaoline vees lahustuv tugikangas, kuhu on ideaalne tikandi piirjooned peale joonistada ja peale tikkimist lihtsalt üleliigne tugikangas ära pesta, vabakäe tikand masinaga, pitside tikkimine, õrnadele materjalidele, (Avalon Fix)  - sarnane kangataoline materjal, nagu eelpoolnimetatu, kuid kangale liimitav!
Ära lõigatavad tugikangad, neli sorti:
tavaärane (Super Strong) nii musta kui valget värvi - tugev ja paksem kangataoline tugimaterjal, tikanditele, mis on detailsed ja paljude pistetega, tikanditele, kus tugikangas peaks jääma tikandi alla seda toestama, (Super Stable) - kanga külge triigitav, ideaalne venivate materjalide tikkimisel, kottide õmblus, piltide tegemine, dekoratiivõmblus jms., (Super Film) - tugev kilejas tugimaterjal, üleliigne materjal lõigatakse peale töö valmimist ära ja triikrauaga kuumutamisel eemaldub ülejäänud tugikangas.