XXLace ReTwisst 250g

250g/65m
Koostis 80% puuvill, 20% polüamiid
Soovituslik heegelnõela või varraste suurus 8,0-15,00mm
Makrameetöödeks, vaipade, kottide ja kodutekstiilide heegeldamiseks, või kudumiseks
Lisa ostukorvi
5,07 €
Makramee tehnika olemus on sõlmekujuline punumine nöörist või paksust niidist. Erinevalt sõlmitud sõlmed moodustavad mitmesuguseid mustreid. Seetõttu võib eeldada, et makramee ajalugu sai alguse juba siis, kui inimesed õppisid sõlmi sõlmima. Tehnikat kasutatakse aksessuaaride, ehete ja rõivaste kaunistamise moodusena - see sai alguse XIV sajandist. Huvi tehnoloogia vastu kasvas, järk-järgult muutusid nii makrameetooted kui ka seda tüüpi näputöö kui ajaveetmise viis üha populaarsemaks. 18. sajandit nimetatakse Lääne-Euroopas Macrameee kuldajastuks. Hakati seda tehnikat kasutades looma mitte ainult rõivakaunistusi, vaid ka sisustustooteid, näiteks laudlinad, voodikatted, lambivarjud, võrkkiiged. Nimi "macrame" ise on pärit ca 19. sajandist. On olemas selle sõna araabia ja türgi päritolu versioone, need tähistavad kudumise ja narmastega seotud töid ja tooteid. 
Tehnika jõudis mele umbes19. sajandi lõpus - 20. sajandi alguses, läbi Baltimaade. Erilist populaarsus oli aastatel 1970–80, selles tehnikas tehti mitmesuguseid asju - kaelarihmadest, kootud vöödest, prillidest, lillepotidest kuni suuremahuliste paneelide, vaipade ja voodikateteni välja.
Trükiti brošüüre ja raamatuid, ajakirjades ilmusid õpetused, koolides punuti. 90ndate lõpuks oli makraame pisut unustatud. Alles hiljuti tegid seda ainult entusiastid. Täna on makramee jälle näputöö tipus, äärmiselt populaarne. Seekord naasis tehnika eeskätt kodukaunistuse, peamiselt dekoratiivpaneelide loomise viisina. Samuti valmistatakse makramee tehnikat kasutades endiselt lillepotte, voodikatteid, lambivarje, akende või ukseavade kardinaid, võrkkiikesid ja toolide katteid, dekoratiivseid padjaümbriseid, vaipu jne.   Kui varem, tehti paneelid reeglina sümmeetriliselt nn. õige mustriga, siis tänapäevases makramees on kõik loomingulisem! Klassikaline sümmeetria ja ka tahtlik ebaregulaarsus, traditsiooniliste puidust helmeste ja ootamatute elementide, näiteks paksude köietükkide või metallosade kasutamine, punumine mitmevärvilistest nööridest - kõik käib loovamalt.