1872, viiendal veebruaril sündis otsus alustada õmblusmasinate tootmist.
Kõige esimene mudel kandis nimetust "Nordsjernan" (The Northern Star) - "Põhjatäht"
1883 uus "Freja" mudel saavutas kohe suure edu. See mudel oli võimeline õmblema pisteid korrektses sirges reas, see oli omadus, mida varasemad masinad ja mudelid ei suutnud. Masinal olid juba nn. käigud ja kõik väiksed mehaanilised osad paigutati katte alla. "Freja" mudelit toodeti väikeste muudatustega aastani 1925.
1903 Konseptsiooniks sai, et üks masin peab olema nii võimekas, et sobib nõudlikule rätsepale kui ka kodusele õmblejale. Hakati tootma nn. võnkuva pooliga mudeleid, see tehnoloogia jäi domineerima umbes viiekümneks aastaks
1934 kolmekümnendatel tõusis esikohale funktsionaalsus! Disain muutus lihtsamaks, jõulisemaks, esitleti esimest elektrilist õmblusmasinat
1947 "Husqvarna Zig-Zag" - esimene vabavarrega õmblusmasin, see tegi püksisäärte, varrukate jms. õmblemise oluliselt kergemaks. masinale oli lisatud nüüd sik-sak piste!
1953 revolutsioonilised muutused "Class 20" mudel jõudis turule, sellel olid eksklusiivsed omadused nagu käiguvahetusülekanne, PUSAVABA poolisüsteem, mis oli õllitamist mitte vajav! Masinal oli ühes tükis terasest konstruktsioon - kõik need suurepärased omadused tegid mudelist äärmiselt suure müügihiti.
1960 Husqvarna "2000" mudel on taas suunanäitaja õmblusmasinate tootmisel. Toodeti nn. kerge kasutusega mudel (lihtne ja arusaadav masina kasutus kõigile) - sel olid värvikoodidega niidistusjuhised! Lisaks veel AUTOMAATNE kangasööde venivatele kangastele!
1972 Husqvarna Viking tehas oli taas pioneer, mudelisarjaga "Husqvarna Centennial" - esimene ÕLIVABA süsteemiga õmblusmasin. Lihtsustatud niidistus, avatud niidijuhikud, võimalus väga lihtsalt muuta pressjala survet, ning pressjalad olid nüüd KIIRKINNITUSEGA! Samuti lisati nööpaukudele peenseadistus.
1979 Mudeliga "6680" sai alguse kompuuterõmblusmasin! Masinale lisati nn. mikroarvuti, süsteem, mis juhtis elektrooniliselt pistemustreid
1980 lisandus veel tähtede õmblemise/tikkimise võimalus! Tinglikult võiks öelda - mudel 6690 oli ka nn "kirjutav õmblusmasin"
1994 Mudel "Orchidea" - sellega avanesid õmblejatel eriti suured võimalused loovaks õmblemiseks. See oli äärmiselt lihtsa kasutusega - ühe nupuvajutusega valitavad pisted! Õmblusnõustaja, displei info kuvamiseks.
See oli mudel, mis võimaldas teha ka masintikandit!
1998 mudel " Husqvarna Viking Designer" - ülimoodne ja imeliste võimalustega masin. Palju täiesti uut tehnoloogiat õmblusmasinate vallas. SUURE värvilise PUUTETUNDLIKU displeiga, sensoriga pressjala tõste, sensoriga pressjala surve, erinevad niidinoad ka automaatsed ja nupuvajutusega! Sel masinal oli tikandite tarbeks flopi ketas, mille mälust neid lugeda/tikkida sai.
2004 - tähistatakse 25a möödumist esimesest Husqvarna kompuuterõmblusmasinast ja 10a möödumist tikkimismasina välja laskmisest
2011 DESIGNER DIAMOND deLuxe™ - see mudel loob õmblus- ja tikkimismaailmas taas uued ülikõrged standardid! Tikkimiskvaliteet on täiustatud ja turu parim. Mudel suudab ka erinevat tüüpi niitidega (metallik, viskoos, vill jne.) õmmelda ja tikkida eeskujulikult. Sensoriga automaatne niidipinge jms. uuendused.
2015 DESIGNER EPIC™ disainitud õmblejatelt õmblejatele - mis iganes funktsiooni ja võimalust sa vajad - see on sellel mudelil olemas. Täiesti uutmoodi õmbluskogemus - olemas on õmblusnõustaja JoyOS ADVISOR™ , mis näitab sulle suurel värvilisel ekraanil kuidas tegutseda, mis tarvikuid kasutada. Ülisuur puutetundlik värviekraan.
Suurim tikkimisala, erilised õmblusfunktsioonid ja lõputu lisatarvikute valik.
Wi-fi ühenduvus ja salvestusruum nn. "pilves" suurim õmblusala, parim valgustus jne. jne. Kui mõelda, milline on õmblusmasina võimaluste tipp - siis Epic ongi inseneride tippsaavutus õmblus- ja tikkimismasinate alal. (Tänaseks on turule tulnud mõningate täiendustega Epic2 samuti)
Sellel Husqvarna õmblusmasinal on eksklusiivne Husqvarna poolt välja töötatud õmblusnõustaja! Suurepärane koduõmblusmasin algajale õmblejale - vali lihtsalt oma kangatüüp ja tehnika, mida soovid õmmelda (näiteks ääristus, nööpauk vms.) ja masin annab sulle kohe parimad seaded ja õige piste. (Soovi korral saad loomulikult seadeid ise üle muuta). Õmblusmasin Husqvarna on ühes tükis metallkarkassile ehitatud - tugev ja stabiilne.
Graafiline infoekraan suurusega 64*48mm, pisted kuvatakse ekraanile reaalsuuruses! Info pressjala, seadistuse jm. kohta on ekraanil.
Õmblusmasinal Husqvarna Opal on lai tööpind - nõelast paremal 200mm.
160 erinevat tava- ja dekoratiivpistet, mida saab pöörata, suurendada, ühendada ning masina mällu programmeerida. 4 mälu oma lemmikpistete salvestamiseks (mahub 80 pistet). Lisaks on 7 automaatset nööpauku (PBB - täiuslikult balanseeritud) ja 3 sorti tähed/numbrid (kokku 420 pistet üldse).
Muudetavad õmbluspiste pikkus kuni 6mm ja -piste laius kuni 7mm.
Lisaks on õmblusmasinal pistete peegeldamine külgsuunas, õmblussõlm - Fix ,õmblemise peatamine - Stop ja nõel ülal/all nupud, õmblusnõustaja, nõelasilma niidistaja, 3 niidinuga ja hea LED valgustus (3 tk).
Husqvarna õmblusmasinal Opal 650 on veel elementaarne ja väga vajalik seadistus pressjala surve regulaator, 29 nõelaasendit ja turvaline kaksiknõelaga õmblemise funktsioon.
See Husqvarna õmblusmasin on elektroonilise jõuülekandega - tulemus on suurepärane õmmeldes õhukest, või paksemat ja tihedamat kangast. 5 kiirust. Vabavars+ plastkate. Ei vaja õlitamist - kindel ja lihtne pealtlaetav poolipesa. Kohe on õmblusmasinaga kaasas 6 kiirkinnitusega pressjalga ja eraldi on veel saadaval väga suur valik lisapressjalguning lisavarustust.
Kaasas korralik plast-kõvakate õmblusmasina hoiustamiseks. Disainitud ja projekteeritud on Husqvarna õmblusmasin Rootsis.
Kõiki võimalikke õmbluspisteid sellel õmblusmasina mudelil näed siit:
http://www.husqvarnaviking.com/SiteMedia/Products/Machines/Stitches/Opal_650_670_-Stitch-Chart-ENG-pdf.pdf?ext=.pdf
http://www.husqvarnaviking.com/en-US/Machines/OPAL-650